Některé druhy kryptoměn, do kterých se, dle expertů, vyplatí investovat

Některé druhy kryptoměn, do kterých se, dle expertů, vyplatí investovat

V první řadě si musíte uvědomit, že kryptoměny jsou velmi rizikový podnik. Investujte do nich pouze prostředky, které můžete postrádat, a rozhodně si na ně nepůjčujte od nikoho žádné peníze. Přečtěte si nejprve White Paper (stačí vygooglovat např. Bitcoin White paper), než se pustíte do takového podniku.

virtuální finance

Ethereum

Nejde ani tak o měnu jako takovou, nýbrž o složitý systém tzv. smart kontaktů, který financuje různé projekty ICO. Samotné kontakty jsou pohonnou jednotkou celého systému a mohou, jak navýšit hodnotu Etherea, nebo ji docela slušně srazit. V prvopočátcích se hodnota této měny pohybovala řádově v jednotkách amerických dolarů, řekněme 20 USD za 1 Ethereum, díky smart kontaktům se hodnota vyšplhala až na 395 dolarů za 1 Eth., ale brzy na to se také propadla na 140 USD/Eth.
Tato virtuální měna není centralizována, její nevýhodou je však snaha o centralizovaný vývoj samotným zakladatelem rusem Buterinem. Přesto se stále těžba Etherea vyplácí a pro mnoho specialistů je dokonce tažným koněm.

Bitcoin

O Bitcoinu se píše na stovkách různých zdrojů, je oblíben zejména v řadách odborných redaktorů nebo amatérských blogerů. Kdo by chtěl do Bitcoinu zainvestovat a něco se o něm dozvědět, měl by si přečíst knihu Digital Gold. Zkrátka uspět, a platí to pochopitelně v každém oboru lidské činnosti, znamená být dostatečně informován o prostředí, kde hodláte operovat. O Bitcoinu je dobré vědět něco z jeho pozadí, o jeho vývoji a strategiích, o finančních institucích. V současné době je komunita této kryptoměny stále obrovská, od Bitcoinu se sice oddělila BCH (Bitcoin Cash), ta ovšem nepozbývá přílišné důvěry.

bohatství

Litecoin

Výhodou této virtuální měny je její naprostá decentralizace. Byla odvozena od Bitcoinu a je snad jedinou kryptoměnou, která má velmi nízké náklady na průchodnost transakcí. V tomto je dokonce výhodnější než Bitcoin. Hodnota Litecoinu za poslední rok 2017 poměrně stabilně rostla. Velkým plus do budoucna je podle některých expertů dlouhodobý vývoj této měny kvalitními správci, kteří se jí zabývají již od roku 2011. Stále se tedy jedná o poměrně stabilní virtuální měnu.

Ripple

Není zcela decentralizovaná a také není tak docela kryptoměnou, jako takovou. Aktivně ji využívaly některé centrální národní banky pro převádění značného objemu financí. O zakladatelích této měny je známo, že ji pro banky jsou schopni sestavit přímo na míru. O Ripple se předpokládá, že bude jakýmsi spojovacím mostem bankovních transakcí současnosti s virtualitou budoucnosti.

IOTA

Nejedná se pouze o kryptoměnu, ale přímo o samostatný subsystém v Internetu věcí. Pracuje na principu tzv. taglu, který zvládá zpracovat tisíce transakcí v reálném čase s takřka nulovými poplatky. IOTA se prozatím vyvíjí, ale zdá se, že velice dynamicky, a dle vyjádření specialistů, má do budoucna velký potenciál.